ljekovitamockurana7

Menu

Zaboravljena šifra? | Zaboravljeno korisničko ime? | Registruj se
  • Indeks
  • » Članovi
  • » Biscanka

http://www.ljekovitamockurana.com/images/agorapro/attachments/404/ham.jpg
Jedna djevojka je bila rodom iz porodice koja nije bila posvećena vjeri. Udala se za mladića koji imao samo osnovna znanja o islamu. Nakon par mjeseci braka zatrudnila je, da bi ubrzo došlo do pobačaja. Ona i njen muž su duboko patili, ali je nakon par mjeseci ponovo zatrudnjela. I ta je trudnoća potrajala par mjeseci, ali je opet završena pobačajem. Bol je ovaj put postao još jači i teži. Otišli su doktoru koji je postavio dijagnozu.

Tokom treće trudnoće, žena je koristila i lijekove koji su trebali spriječiti pobačaj, ali nakon sam mjesec dana opet je pobacila plod. Do tada su već bol i patnja bili skoro neizdrživi. Izgubili su povjerenje u tog doktora, i otišli jednom drugom specijalisti. Ali i ovaj put se je sve ponovilo, i žena je četvri put pobacila. Počeli su tragati za lijekom, sve dok nisu došli do jednog učača rukji. Rekao im je: „Napravljen je jak sihr, i potrebno je duže vremena i više puta da dođete.“ Tako je i urađeno, ali bez nekog pomaka. Nekoliko su puta pokušavali s liječenjem, ali svaki puta bi se sihr povratio.

Njihove živote je prekrila tama očajanja i svaka sreća je nestala. Žena je pala u depresiju i malo je nedostajalo da se razvedu. Tada je, Allahovim određenjem, suprug upoznao jednog tragaoca za šerijatskim znanjem koji je rekao: „Zar ne želiš da te uputim na ono što je najbolje za tvoje dunjalučke i ahiretske potrebe?“ „Svakako, za tim i tragam.“

1. Uči i slušaj Kur’an svakodnevno, koliko god si u stanju.

2. Čini dovu tokom zadnje trećine noći, moleći Allaha da ti podari lijek i izlaz.

3. Čini dovu u vremenima kada se ona ne odbija, poput dove na sedždi, između ezana i ikameta, i prije predavanja selama na namazu.

4. Obavezno uči jutarnji i večernji zikr, čak i tokom hajza.

5. Praktikuj dove u raznim prilikama, poput dove prilikom ulaska i izlaska iz kuće, prije i nakon boravka u toaletu, prije i poslije spavanja, i u raznim drugim prilikama. Ove se dove mogu naći u veoma korisnoj zbirki dova Hisnu-l-Muslim (Zaštita svakog muslimana).

6. Kloni se griješenje i nepokornosti. Izbjegavaj djela i mjesta zbog kojih možeš zaboraviti na Allaha, azze we dželle jer takve prilike iskorištavaju šejtani zaokupljajući strastima i prohtjevima duše nemarnih.

7. Nastoj da pomažeš ljudima u nevolji i kojima je pomoć potrebna, u nadi da će zbog toga i tebi Allah olakšati. Ukoliko osoba pomogne svog brata ili sestru u islamu, i njoj će Allah pomoći, a ako od nje otkloni kakvu poteškoću, i Allah će od dobročinitelja otkloniti problem.

8. Čini dovu za one koji su u nevolji, moleći se Allahu da im olakša, jer će zbog toga djela meleki doviti za tebe.

9. Mnogo čini istigfar i pokaj se za grijehe.

10. Što više uči dovu koja se uči kad je osoba u problemima, poput: La ilahe ille-l-Lahu-l-azimu-l-halimu, la ilahe ille-l-Lahu Rabbu-l-Aršil-azimi, la ilahe ille-l-Lahu Rabbu-s-Semavati ve Rabbu-l-Erdi ve Rabbu-l- Arši-l-kerim

Tada im je napisao 10 tačaka kojih se trebaju pridrzavati, i njegova žena i on su se toga pridržavali. Allah im je olakšao i otklonio od njih tegobu, i poklonio im prelijepu kćerkicu.

/.nur-islam.com/

Dec-03-2014 12:14 AM
Kategorija: Ljekovita Moc Kur'ana
Forum: Liječenje

Selam alejkum sestro

Hvala ti na ovom tekstu i lijepom objasnjenju ,Allah te nagradio sto si podjelila svoje iskustvo sa nama .

Dec-02-2014 08:27 AM

Selam

Imala sam iskustvo sa bratom sa ove web stranice nije davao cijenu niti je uzimao novac za rukje ,ali vec drugi ucaci neki su davali cijenu a neki koliko das hahahahah ali se vidi da su ljuti ako das onoliko koliko mozes  a njima je ocigledno malo.

Ovog brata sam posjetila dok je boravio u Bosni-Bihac u dzamiji Fehtiji ...

Moje misljenje je da nije ponekad dobro ako nenaplatis  jer ljudi ima svakakvi kazu "ma ovaj je slab on neuzima nista "misleci da onaj ko naplati i lupi po dzebu da je dobar i kvalitetniji ..... hahahha ima nas svakakvi

Allah mu dao svako dobro

Esselamu Alejkum

Ja sam iz Bihaca i bila sam bolesna 5 godina zadnje tri godine sam svatila da nisam bolesna od šizofrenije ,pokusala sam dva puta da se ubijem ,prvi put trovanjem a drugi put skokom sa sprat u bolnici ali ovaj drugi put ni sama neznam kako sam to ucinila.
Bila sam na rukiji kod efendije Nezira bilo je malog napretka ali se na tome zavrsilo.Dolaskom u Bosnu brata Senada koji mi je ucio rukiju u dzamiji Fehtiji ,a na rukiji je prisustvovala moja sestra te profesor Baltic ef. Fuad i hafiz iz Maroka ,sad sam hvala Allahu dobro .O svojoj situaciji cu uskoro napisati sve sto mi se godinama desavalo a i kakvo je sad trenutno moje stanje.

Ovom prilikom nije mi cilj da hvalim brata Senada ali hvala Allahu sto sam ga upoznala ,Molim Allaha da sacuva , zastiti i podari sve sto pozeli .Amin

Sep-11-2014 02:37 AM

Selam !
Pogresna konstatacija me zamalo ostavila u mojoj bolesti.Allah dz.s najbolje zna

Posto sam dijagnozirana od strane medicine da sam oboljela od sizofrenije i borila se sa ovom bolescu 5 godina i pokusala sam dva puta da sebi oduzmem zivot,potrazila sam na vise adresa pomoc u lijecenju Kur'anom ,bila sam kod nas u krajini kod dva ucaca rukije ,bilo je hvala Allahu dz.s pomaka ali bolest je i dalje bila prisutna,nisam se mogla odvojiti od bolnice i tableta-terapije.Poslije jedne rukije pokusala sam sebi oduzeti zivot i zavrsila sam u bolnici na odjelu pshijatrije,bila sam u jako losem stanju iako sam znala da sa ovim medicina nema nista i da je jedina pomoc kod Allaha dz.s .

Moja sestra je dobila informaciju da je brat Senad stigao u Bosnu i da se nalazi u Bihacu ,ona je njega kontaktirala i dosla sam u dzamiju Fehtiju ,sama pomisao da udjem u dzamiju bila je neizvodljiva jer sam se trudila da neidem u dzamiju (znala sam da to nisam ja).U dzamiji sam stigla sa svojom sestrom tu me je docekao brat Senad ,Fuad ef.i jedan Hafiz iz Maroka .

Zapoceo je da uci rukju brat Senad tad sam izgubila svijest i po prici moje sestre pala sam na pod u jednom vremenskom razdoblju sam dosla sebi i cula sam kako se uci Kur'an i bila sam svjesna sveg ,te u jednom momentu nastavio je taj hafiz koji je isto govorio i razumio Bosanski on je ucio oko 15 minuta,te u jednom momentu mi je rekao da se podignem i da je kraj ,nasto je brat Senad rekao da nije kraj i da jos u meni toga dosta ima a brat Senad je sjedio pored mene i posmatrao sta se desava .Ovaj hafiz je rekao da je sve uredu i da je moj problem psihicke prirode da nastavim piti dalje tablete,tad kad sam to cula nesto u meni je reklo da nevjerujem bratu Senadu koji je tvrdio da nisam bolesna od sizofrenije i da je to uticaj dzinna i sihra u mom tijelu .Jednostavno je nesto u meni govorilo da u to nevjerujem da sam ja bolesna od psihicke bolesti i da nedolazim ponovo na rukju.Brat Senad je izasao zajedno samnom i mojom sestrom iz dzamije i rekao da ce doci kod mene kuci sledeci dan i samo se smjesio i govorio da ce biti inshallah sve uredu da se nesekiram i da psihicka bolest sa ovim nema nista ,a ljudi su skloni da prave greske i da daju pogresnu diagnozu u toku lijecenja Kur'anom.

Seledeceg dana brat je dosao mojoj kuci i ucio je rukju u mojoj kuci meni imala sam reakcije na ucenje ,tad su zapocele reakcije na mojoj sestri ,brat i snaha koji su tu bili nisu imali reakcija ,ali poslije rukje sam odmah imala poboljsanje moje tijelo se uspravilo nisam vise bila pognuta,lice se izbristilo ,oci nisu bile utonule i izgubio se umor iz mojih ociju (ovo stanje je primjetio moj brat , snaha i sestra na mom licu i tijelu).
Brat je rekao da moram konstantno biti sa abdestom,klanjati sve namaze i da zapocnem sa nocnim namazom.

Prva moja Terapija :

Abdest,
Namaz,
2 litre vode na koju je ucio Kur'an
1Kg domaceg meda na koji je ucio Kur'an

Tu noc poslije rukije sam prvi put nakon 5 godina lijepo spavala i nisam imala nesanicu ,bolove u tijelu,plac ,ljutnju i svasta nesto .Ujutro sam se probudila na Sabah i nisam pila tablete sto je bilo nezamislivo (12 tableta na dan)uzela sam prije namaza 1.kasiku meda i casu ucene vode.Moj dan je mashallah zapoceo drugacije normalnije to je sve trajalo oko 7 dana ,nisam uzimala tablete nikako .
Nakon sedam dana opet pocinju problemi vracam se tabletama ali simptomi nisu isti puno su manji ,kontaktirali smo brata Senada i on je dosao kod nas opet i ponovio je rukju te dao novu terapiju koja je bila toliko mashallah ucinkovita.

Druga terapija :

Podrazumjeva se abdest namaz i dova.

Pola litre maslinovog ulja na koje je brat ucio Kur'an ,sa ovim uljem sam trebala da se izmasiram po cijelom tijelu osim stidnih dijelova tijela u vremenu prije aksam namaza.

10 litara vode (naucene) ovu vodu sam pila (1 casu) uz svaki nastupajuci namaz ,u vremenu Ezana .

1 kg domaceg meda (nauceni ) med uzimati uz svaki Ezan 5 puta na dan ,ako se desi da se nocu probudim da uzmem kasikicu meda i promjenim abdest i klanjam nocni namaz kao i dovu.

Svaki dan dok se nepotrosi naucena voda radila sam sledece napunim pola kade vodom te u tu vodu pomjesam 3 case naucene vode,7 kasika krupne morske soli,pola kasikice naucenog maslinovog ulja .par kapi razblazenog siriceta (jabukovo sirice za salatu) u vodu se potopim prije aksam namaza pola sata .Napmena od brata da ovu terapiju nesmijem sama da radim mora da uz mene sestra uvjek bude kao sto je bilo.

Reakcija :

Reakcije od ove terapije su bile ogromne i nevjerovatne a desavalo se sledece:

Tokom masaze sa maslinovim uljem tijelo pomodri ili bolje receno jedni djelovi tijela poplave ,te osjecaj kad se namazem da cu se ugusiti.
Konzumiranje ucene vode i meda tjeralo me na povracanje i vise puta sam povracala .

E sad najteze sto mi se desavalo je potapanje u vodu ili kupanje sa pomenutom vodom ,prvi dan kad sam usla u vodu nakon 10 minuta osjecala sam da gubim svjest i da su mi otkazale noge i ruke ,u vise navrata sestra me je budila iz tog transa ,nakon prvog dana ove terapije ujutro kad sam se probudila pokzala sam sestri da imam plavu modru ogrebotinu u obliku ljudski prstiju ,te istu ogrebotinu na lijevoj ruci ispd lakta .(nije klasicna ogrebotina neznam kako bi je drugacije nazvala).

Drugi dan potapanjem pod vodu nisam imala reakcija osim sto mi se svijest gubila i lijeva strana oduzimala kao da trne, tako se desavalo i 3,4 dana i sve mi je bilo lakse i lakse u tijelu ,da bi 5 dana pocela da osjecam so u grlu i ocima i poceo se toliki smrad siriti iz vode takav miris nikad nisam osjetila ni moj sestra i snaha .nemoze se opisati jaki trzaji u mom tijelu .bolovi po tijelu ,gubljene svijesti ,ovakvo stanje je trajalo 6 dan i prestalo 7 dana se unormalilo i nisam imala reakcije.

Hvala Uzvisenom Allahu dz.s sad sam dobro obavljam namaze sve i u vrijeme(sto nikako nisam mogla ) ,nekoristim tablete ,neposjecujem doktore i bolnicu,vratila se normalnom zivotu , a Allah dz.s zna sta ce biti dalje za sad hvala Uzvisenom Allahu dz.s na ovom stanju .

ps: dosta od ovih informacija je upoznat brat Fuad efendija jer je prisustvovao u dzamiji dok mi se ucila rukja a poslije sam normalno dolazila na teraviju namaz.

Nastavicu inshallah sta se prije svega ovog desavalo tokom godina i prijasnjih rukija i ucaca.

• Indeks
  • » Članovi
  • » Biscanka

Forum Info

Forum Statistika

Ukupno tema:
286
Ukupno anketa:
4
Ukupno postova:
51
Info člana