ljekovitamockurana7

Menu

Zaboravljena šifra? | Zaboravljeno korisničko ime? | Registruj se

Pisanje ajeta na papir, potapanje u vodu i upozoravanje na sihirbaze

Pisanje ajeta na papir, potapanje u vodu i upozoravanje na sihirbaze

selam alejkum
zanima me da li je to ispravno da ucac rukje na papir zapise odredjene ajete koje treba u vodu utopiti pa nakon toga izvaditi i ostaviti da se osusi pa zapaliti na nekom cistom mjestu gdje niko ne hoda? i takodje me zanima da li smijem osobama tim reci sto znam da mi prave da su sihirbazi i smijem li ljude oko sobe upozoriti i njihova imena spomenuti?

ODGOVOR: U knjizi "Kur´anska hamajlija", "Liječenje Kur´anom, medom i ljekovitim biljem"... spominje se način ispisivanja kur´anskih ajeta na posudu ili papir koji se sapire ili natapa u vodu (medom, šafranom ili ružinim sokom) i ta metoda jeste dozvoljena i nema u nju nikakve sumnje. Istu su primjenjivali i predvodnici rukje u skorijim vremenima. Međutim, danas se ta metoda uglavnom izbjegava radi raširenosti ljudi koji spravaljaju hamajlije ili kojekakve zapise pa da se ne bi poistovjetili u očima ljudi oni koji su ispravni i oni koji to nisu. A Allah najbolja zna
Najbolje je proučiti rukju na osobu i na vodu ili ulje ili med direktno kroz dah (puhanje, govor) i tako bi se zadržalo ispravno poimanje...
Ako si siguran 100% da ti neko pravi sihr i uhvatio si ga u tom činu dozvoljeno ti je nazvati ga sihirbaz i obaveza ti je druge upozoravati po principu "...naređuju na dobro a odvraćaju od zla..." ali radi vlastitog mira i sprečavanja osvete uradi to na najljepši način (upozori tu osobu na štetnost njenih postupaka, na šerijatsku kaznu..itd pa ako ne bude hajala (fe in tevellu - ako glavu okrenu) onda možeš izaći u javnost i obznaniti i drugima skrenuti pažnju ali pod uslovom da si je uhvatio dok ti je pravila sihr i da si 100% siguran a bilo bi još bolje da uza sebe imaš svjedoka zarad tvog obraza... a Allah najbolje zna

Editovao/la: Senad K - Jul-25-2015 05:38 AM

Administrator je onesposobio postove za goste. Molimo vas da se ulogate ili registrujete kako bi nastavili.
Imamo 0 musafira i 0 ostalih korisnika na temi

Forum Info

Forum Statistika

Ukupno tema:
293
Ukupno anketa:
4
Ukupno postova:
51
Info člana

Ukupno članova:
349