ljekovitamockurana7

Menu

Zaboravljena šifra? | Zaboravljeno korisničko ime? | Registruj se

ŽELIM DA BUDEM MUSLIMAN

ŽELIM DA BUDEM MUSLIMAN

ŽELIM DA BUDEM MUSLIMAN
(Istinita Priča... Predavač : Šejh Muhammed Hassan)

Pripremio:  Senad Kovačevič-Australia
www.ljekovitamockurana.com
Izvor: Youtube

http://www.ljekovitamockurana.com/images/agorapro/attachments/404/Rob-Allahov.jpg

Ko god bude živio držeći se određene stvari,umrijeti će sa njom.

Moja braća koja  žive u Americi,dok sam bio u posjeti Americi,ispričali su mi ovu priču.
Jednom,jedan amerikanac je ušao u džamiju koja se nalazila u Brooklyn-u,New York-u….

Dok su muslimani obavljali sabah namaz ušao je u dzamiju i nakon sto su muslimani obavili sabah….
rekao im je da želi da bude jedan od sljedbenika Muhammeda salallahu alejhi vesellem.
Rekao im je da želi prihvatiti Islam i želi da zna sta treba uraditi da postane musliman.
Upitali su ga za  njegovu priču i zasto je dosao u džamiju.
On im je rekao da samo želi uputu i da se suzdržaje od pitanja.Upitao ih je sta treba da radi?
Rekli su mu da uradi Gusul(vjersko kupanje) i on je to uradio.

Rekli su mu da izgovori Šehadat i on je izgvorio: Ešhedu en la ilahe illallah we ešhedu enne Muhammeden 'abduhu we resuluhu.’’(Svjedočim da nema drugog boga osim Allaha, i svjedočim da je Muhammed Božiji rob i Božiji poslanik)
Rekli su mu kako treba klanjati i on je klanjao sabah namaz.
Upitao ih je da ostane u islamskom centru nekoliko dana da nauči nešto o Islamu i oni su mu to dozvolili.
Prvi dan je prošao,drugi dan i treći dan također.
Taj čovjek je privukao pažnju braće sa svojim dugim sedždama,plakao je Allahu subhanehu vete’ala . I bio je zainteresovan za slusanje učenja Kur’ana.Nakon što su muslimani završili akšam namaz,Amerikanac je došao jednom od prisutne braće da uci Kur’an pred njim.
Ovaj brat mu je rekao:’’Moj brate,ja sam počeo gledati svoje stanje… i upoređujem se sa tobom.
Ja sam primio,vratio se u Islam prije nekoliko decenija dok si ti prihvatio Islam prije nekoliko dana.Vidim kako ti plačeš i pokazuješ  strah prema Allaha,ti želiš slušati Kur’an.

Dragi brate,volio bih da mi kažeš svoju priču.
”Amerikanac mu reče da zadnje četri godine…on bi proveo noći plakajuci tražeći od Allaha subhanehu vete’ala da ga uputi na PRAVU VJERU. Braćo…. Amerikanac koji je bio Španskog porijekla Krsćanin plakao bi svake noći tražeći od Allaha da ga uputi na pravu vjeru…. Subhan’Allah Subhan’Allah….

Inned-diine 'indellahi-l-islaam-  Allahu je prava vjera jedino - islam (Kur’an sura Ali'Imran)

Amerikanac nastavlja:’’Noć prije došao sam u ovu džamiju.Zaspao sam plakajuci Allahu da me uputi na pravu vjeru.’’Kaže:’’Kad sam zaspao,vidio sam Isa a.s(Isusa),sina Merjeme,u snu.

Gdje on(Isa a.s)pokazuje na mene kažiprstom,govoreći mi da budem jedan od sljedbenika Muhammeda salallahu alejhi vesellem .’’Isa i Muhammed(a.s) su dva poslanika čija je vjera jedna ;Islam…. Oni su donijeli ljudskom čovječanstvu milost,istinu i uputu .Isa alejhi sellam sici ce na zemlju i sudit ce po zakonu Muhammeda salallahu alejhi vesellem.

U snu,Isa a.s.je rekao Amerikancu da sljedi vjeru Muhammeda salallahu alejhi vesellem .Amerikanac je rekao:’’Ja sam ušao u ovu džamiju jer je to prva džamija kraj koje sam prošao.

’’Poslje toga nakon što je rekao sve ovo braći,najavljena je bila jacija namaz i Amerikanac se pridružio klanjanju tog namaza.
Na prvom rekeatu Amerikanac je pao na sedždu i ostao na sedždi.Drugi muslimani su završavali svoj namaz dok je on i dalje bio na sedždi.

Dozivali su ga, brate,brate ali on se nije odazivao.Jedan od muslimana koji je klanjao do njega pomakeo ga je a Amerikanac se prevrnuo na zemlju.

Njegova duša je izašla i on je umro dok je bio na sedždi Allahu subhanehu vete’ala.

O Allahu podari nam dobar završetak naših života.
O Allahu podari nam dobar završetak naših života.

Kakav kraj života, Amerikanac je umro dok je bio na sedždi Allahu subhanehu vete’ala .
On(Amerikanac) ce biti proživljen iz svog mezara na Sudnjem danu onako kako je umro,tj.dok je bio na sedždi.
I bice doveden pred Allaha na sedždi.
Kao sto je rekao Poslanik Muhammed salallahu alejhi vesellem ,zabiljezeno u Muslim-u
Poslanik salallahu alejhi vesellem je rekao:’’Svako ce biti proživljen prema njegovoj zadnjoj radnji prije smrti,dali to bila dobra ili loša.’’Pa ako neko umre u pokornosti Allahu bice proživljen u pokornosti Allahu.Pa ako neko umre tokom oblačenja odjeće za vrijeme Hadždža ili Umra,biće proživljen kako oblači tu istu odjeću,ovo ce biti njihovo stanje na dan Okupljanja,ne samo za dan Arefata,Mine ili u Mesdžidul-Hramu u Mekki.Moguće je da budu proživljeni učeći ‘’Lebejk Allahume Lebejk.’’

Na dan Okupljanja svako će biti proživljen u stanju u kojem ga je smrt zadesila

Ovaj blagosvoljeni Amerikanac ce biti proživljen čineći sedždu.

Allahu pripada sve što je na nebesima i sve što je na Zemlji! Pokazivali to što je u dušama vašim ili sakrivali, Allah će vam za to račun tražiti! Pa kome On hoće-oprostit će, a koga On hoće-kaznit će! Allah sve može! Poslanik vjeruje u ono što mu se objavljuje od Gospodara njegova, a i vjernici u to vjeruju! Svi vjeruju u Allaha, i u Njegove meleke, i u Njegove Knjige, i u Njegove Poslanike, Mi među Njegovim poslanicima ne gradimo nikakve podjele! I vjernici govore: »Slušamo i pokoravamo se, oprosti nam, o naš Gospodaru, Tebi nam je vratiti se!« Allah nijednog čovjeka ne zadužuje iznad mogućnosti njegove, njemu je u korist što dobra stekne, protiv njega je zlo što ga stekne! O naš Gospodaru! Ne uzmi nam za zlo ako zaboravimo ili neoprezom nešto učinimo! O naš Gospodaru! Ne prti nam breme kakvo si natovario onima prije nas! O naš Gospodaru! Dužnost nam ne nalaži za koju snage nemamo mi! Ti preko grijeha nam prijeđi, i oprosti nam, i milošću nas obaspi! Ti si Gospodar naš! Ti nas protiv naroda nevjerničkog pomozi! (Kur’an ,El-Beqare, 284-286)

www.ljekovitamockurana.com

Editovao/la: Senad Kovačević - Dec-13-2014 08:33 PM

Preporučujem vam upotrebu čorokuta (ar: el-habetu es-sevda'), jer u njemu se nalazi lijek za sve osim za smrt." (Buhari, 7/160)

Senad Kovačević
Administrator
useravatar
174 Postovi
Administrator
Muško  Website 
Administrator je onesposobio postove za goste. Molimo vas da se ulogate ili registrujete kako bi nastavili.

Re: ŽELIM DA BUDEM MUSLIMAN

Selam !

Lijepa i poucna prica ,u danasnje vrijeme braca i sestre koji se vracaju Uzvisenoj vjeri Islamu imaju jaku cvrstocu dina ,cinimi se da su ponekad cvrsci u vjeri nego mi koji smo rodjeni u Islamu.

Administrator je onesposobio postove za goste. Molimo vas da se ulogate ili registrujete kako bi nastavili.
Imamo 0 musafira i 0 ostalih korisnika na temi

Forum Info

Forum Statistika

Ukupno tema:
286
Ukupno anketa:
4
Ukupno postova:
51
Info člana

Ukupno članova:
312