ljekovitamockurana7

Menu

Zaboravljena šifra? | Zaboravljeno korisničko ime? | Registruj se

DOVA SEJJIDUL ISTIGFAR

DOVA SEJJIDUL ISTIGFAR

Svim prijateljima i braci svojoj i sestrama svojim predlazem da uce SEJJIDUL ISTIGFAR DOVU.

A kakva je to dova:
Kada čovjek ovu dovu prouci poslije sabaha namaza i poslije jacije namaza pa u tom danu ili noci preseli od Dženetlija je.

Koji je to Sejjidul Istigfar : ALLAHUMME ENTE RABBI

Poštovani brate i sestro nemoj da zanoćiš a niti da osvaneš a da ovo neproučiš ,jer preseliš li u ovom danu ili noći ŽAOĆE TI BITI.
A neznaš kad ćeš da preseliš ,baš to jutro ili noć kad preskočiš da proučiš možda tvoj ti EDŽEL dođe.
ALLAHUMME ENTE RABBI LA ILAHE ILLA ENTE HALEQTENI VE ENE ABDUKE VE ENE 'ALA ' AHDIKE VE V 'ADIKE MESTET 'ATU. E'UZU BIKE MIN ŠERRI MA SAN'ATU EBU U LEKE BI N'IMETIKE 'ALEJE VE EBU U BI ZEMBI.
FEGFIR LI FE INNEHU LA JAGFIRU ZUNUBE ILLA ENTE. (Buhari i Muslim)

Šta znači ova dova ,šta je njen prevod , vidite koliko ova dova ima težinu i snagu .

Allahu moj , Ti si moj Gospodar ,nema drugog istinskog Boga osim Tebe,Ti si me Stvorio,a ja sam tvoj rob,ja sam pod ugovorom Stobom i obećanjem nisam mogao ,nisam ga ispunio,priznajem Tvoje Blagodati koje si mi dao i priznajem grijeh svoj pa mi oprosti,jer niko drugi neoprasta osim Tebe.

Pogledaj te braco i sestre koje su u ovoj dovi vrijednosti ,i kad insan izgovara ovu dovu zatreperi mu srce a oci se napune suzama .

(S.K)

Preporučujem vam upotrebu čorokuta (ar: el-habetu es-sevda'), jer u njemu se nalazi lijek za sve osim za smrt." (Buhari, 7/160)

Administrator
Administrator
useravatar
181 Postovi
Administrator
Muško  Website 
Administrator je onesposobio postove za goste. Molimo vas da se ulogate ili registrujete kako bi nastavili.
Imamo 0 musafira i 0 ostalih korisnika na temi

Forum Info

Forum Statistika

Ukupno tema:
293
Ukupno anketa:
4
Ukupno postova:
51
Info člana

Ukupno članova:
356